Novinarsko častno razsodišče, skupni organ Društva novinarjev Slovenije in Sindikata novinarjev Slovenije (v nadaljevanju NČR), v sestavi Vili Einspieler (predsednik), Gojko Bervar (podpredsednik), Ranka Ivelja, Davorin Koron, Nada Ravter in Mojca Pašek (člani) je na seji 15. junija 2006 v primeru Ivan Kranvogel proti Urošu Slaku POP TV razsodilo, da novinar ni kršil Kodeksa novinarjev Slovenije.
Primer: Ivan Kranvogel proti Urošu Slaku POP TV
Podpredsednik SMBr-KNSS Ivan Kranvogel je novinarju Urošu Slaku očital, da je v oddaji POP TV Trenja, ki je bila na sporedu 24. 11. 2005, kršil 8., 10., 20., 23. in 27. člen Kodeksa novinarjev Slovenije. Pritožnik je novinarju očital, da je kršil 8. člen, ker je pri montaži posnetega pogovora izpustil bistvo izjav predsednika sindikata KNSS-Neodvisnost v Impolu Milana Mesariča in predsednika SKEI v tej družbi Antona Detička. Novinar naj bi kršil 10. člen, ker je v uvodnem prispevku skrajšal Mesaričevo navedbo o dodani vrednosti izdelkov. Po mnenju pritožnika je kršil 20. člen, ker je senzacionalistično objavil podatke o plačah profesionalnih sindikalistov v Impolu. Kršil naj bi tudi 23. člen, ker je diskriminiral voditelje sindikatov zaradi napovedi udeležbe na protestnem shodu v Ljubljani. Novinar naj bi zlorabil tudi 27. člen, ker je sindikaliste vztrajno spraševal o prihodkih sindikalnih organizacij, čeprav teh podatkov niso želeli razkriti.
Urednik in voditelj oddaje Trenja Uroš Slak je zavrnil očitane kršitve Kodeksa novinarjev Slovenije kot neutemeljene. Kot je poudaril, v prispevku novinarja Bojana Travna ni bil kršen 8. člen, ker montaža, napoved, naslov in podnapisi prispevka niso ponarejali vsebine izjav. Domnevno kršitev 10. člena je zavrnil, ker ni šlo za nedovoljeno zbiranje informacij. Slak je tudi menil, da pri objavi plač sindikalistov ni bilo nič senzacionalističnega, torej tudi ni bil kršen 20. člen. Novinar je tudi prepričan, da v prispevku ni bil kršen 23. člen, ker ni šlo za diskriminacijo voditeljev sindikatov. Po njegovem v oddaji Trenja tudi ni bil kršen 27. člen, ker spraševanje po prihodkih sindikalnih organizacij ne more biti sporno. Slak je še pojasnil, da sta na njegovo vprašanje brez zadržkov odgovorila predstavnika dveh sindikatov, prihodki sindikalnih organizacij v EU pa so javni in transparentni.