Novinarsko častno razsodišče, skupni organ Društva novinarjev Slovenije in Sindikata novinarjev Slovenije (v nadaljevanju NČR), v sestavi Vili Einspieler (predsednik), Ranka Ivelja, Mojca Pašek, Nada Ravter in Špela Šipek (člani) je na seji 11. januarja 2007 v primeru Center za socialno delo Jesenice proti novinarju Slovenskih novic Boštjanu Fonu razsodilo, da je novinar kršil 1. in 7. ni pa kršil 11., 15., 20. in 22. člena Kodeksa novinarjev Slovenije.
Primer: Center za socialno delo Jesenice proti Boštjanu Fonu
Center za socialno delo (v njegovem imenu je pritožbo podpisal direktor Božo Pogačar) je na NČR vložil pritožbo zoper novinarja Slovenskih novic Boštjana Fona, kateremu očita, da je v članku, objavljenem na 3. strani Slovenski novic 14. avgusta 2006, kršil 1., 7., 11., 15., 20. in 22. člen Kodeksa novinarjev Slovenije.
NČR je pozvalo CSD Jesenice, da dopolni vlogo in navede katere člene kodeksa naj bi bil novinar kršil, in novinarja, da odgovori na očitke CSD Jesenice. Novinar te možnosti ni izkoristil in ni pojasnil okoliščin nastajanja članka, medtem ko je CSD Jesenice svojo pritožbo dopolnil in dodal spisek dejavnosti in pomoči, ki jih je nudil Alojzu Hribarju in Mariji Jerenko.
1. člen naj bi bil novinar kršil, ker ni preveril točnosti podatkov in je svojo trditev utemeljil zgolj na govoricah in potvoril tudi izjavo stranke, napake pa tudi ni priznal in ne popravil.
7. člen naj bi bil kršil z zamolčanjem in ponarejanjem izjav.
11. člen naj bi bil kršil, ker je tudi izjave strokovnih delavk CSD Jesenice uporabil zgolj za podkrepitev komentarjev oziroma subjektivnega mnenja anonimnih oseb.
15. člen naj bi bil novinar kršil s svojim načinom poročanja.
20. člen naj bi bil kršil z napačnim citiranjem stranke in objavo fotografij, čeprav naj stranka fotografiranja ne bi bila dovolila.
22. naj bi bil kršil, ker je s svojim neetičnim in nesočutnim postopanjem spravil stranko v še večjo stisko, saj si po izgubi partnerja še ni opomogla.