Novinarsko častno razsodišče, skupni organ Društva novinarjev Slovenije in Sindikata novinarjev Slovenije (v nadaljevanju NČR), v sestavi Vili Einspieler (predsednik), Gojko Bervar (podpredsednik), Ranka Ivelja, Davorin Koron, Nada Ravter, Brigita Mohorič in Mojca Pašek (člani) je na seji 18. decembra 2008 v primeru Pivovarna Laško, zanjo Boško Šrot proti novinarkama Dnevnika Vesni Vuković in Suzani Rankov ugotovilo, da sta novinarki kršili Kodeks novinarjev Slovenije. Za razsodbo so glasovali Vili Einspieler, Gojko Bervar, Nada Ravter, Brigita Mohorič in Mojca Pašek, proti pa Davorin Koron, Ranka Ivelja se je iz odločanja izločila.
Primer: Pivovarna Laško, zanjo Boško Šrot proti novinarkama Dnevnika Vesni Vuković in Suzani Rankov
Boško Šrot se je v imenu Pivovarne Laško NČR pritožil zaradi članka Sedmerica osumljena nezakonitega lastninjenja Pivovarne Laško. Po njegovem sta novinarki kršili 2. člen kodeksa, ker ob zapisani trditvi, ki je huda obtožba, nista poskušali pridobiti odziva obdolženca. Sporna trditev se glasi:
»Del sredstev za prevzem Laškega naj bi bil zavarovan z depozitom, sredstva v višini okoli 20 milijonov evrov, s katerimi je Infond Holding zavaroval posojilo, pa naj bi mu zagotovila neposredno Pivovarna Union. Če to drži, je torej Pivovarna Union kot odvisna družba Pivovarne Laško finančno pomagala prevzemnikom Laškega, katerih lastništvo vodi do Atke Prime Boška Šrota, predsednika uprave Pivovarne Laško.«
Po mnenju pritožnika je članek namenoma napisan zavajajoče in zlonamerno, saj sta želeli novinarki ustvariti vtis, da so v članku obtožene družbe in posamezniki ravnali nezakonito, kar so v članku obtoženi s podatki takoj po objavi članka jasno zanikali. Ocenjujejo, da je celoten članek vključno z naslovom, napisan v kontekstu ustvarjanja vtisa, da gre za kazniva dejanja, družbam in posameznikom v njih pa s strani novinark onemogočena obramba.
Suzana Rankov in Vesna Vuković v odgovoru na pritožbo odgovarjata, da predlagatelj ni z ničemer utemeljil, da sta navajali hude obtožbe, ker bi moral dokazati namen obeh novinark, da sta o lastninjenju Pivovarne Laško poročali zato, da bi lahko Pivovarni, njenemu direktorju in drugim družbam očitali kaznivo dejanje. Namen članka je bil javnost obvestiti o preiskavah, ki jih v zvezi z lastninjenjem vodijo pristojni nadzorni organi oziroma organi pregona, med drugim, da je Agencija za trg vrednostnih papirjev na policijo posredovala naznanilo suma kaznivega dejanja, po katerem naj bi odgovorne osebe sedmih družb storile kaznivo dejanje zlorabe položaja in pravic po 244. členu KZ. Informacije, ki sta jih pridobili iz svojih virov, pristojni državni organi niso zanikali, policija in tožilstvo pa sta naznanilo suma potrdili. Iz dejstva, da je novinar poročal o delu nekega državnega organa, pravita novinarki, ni mogoče izpeljati sklepa, da je s tem poročilom objavil informacijo, ki vsebuje hudo obtožbo. Po logiki, ki jo zagovarja pritožnik, novinarji ne bi mogli poročati niti o delu sodišč, ne da bi hkrati pridobili odziv tistih, ki so predmet obravnave teh organov.