Novinarsko častno razsodišče, skupni organ Društva novinarjev Slovenije in Sindikata novinarjev Slovenije (v nadaljevanju NČR), v sestavi Ranka Ivelja (predsednica), Gojko Bervar (podpredsednik), Nada Ravter, Špela Šipek in Mojca Pašek (člani) je na seji 22. januarja 2009 v primeru Študentska organizacija Univerze v Ljubljani proti Niki Djordjevič in uredniku Dejanu Vodovniku, Delo, ugotovilo, da je novinarka kršila Kodeks novinarjev Slovenije.
Primer: Študentska organizacija Univerze v Ljubljani (ŠOU) – zanjo njena tiskovna predstavnica Zala Praprotnik – proti Delovi novinarki Niki Djordjevič in uredniku Ljubljanske redakcije Dela Dejanu Vodovniku
Tiskovna predstavnica Študentske organizacije Univerze v Ljubljani (ŠOU) je prepričana, da sta novinarka Nika Djordjevič in urednik Dejan Vodovnik s člankom “Ko študent na položaju zasluži več kot minister”, objavljenem 20. 10. 2008, dan pred študentskimi volitvami, kršila 1. člen Kodeksa novinarjev Slovenije. Novinarka naj bi kodeks kršila, ker je le deloma upoštevala podane informacije, nekatere pomembne podatke pa navedla netočno in površno, saj je v stroške honorarjev vštela vse stroške študentskih organov, in ne le honorarje, in se pri tem uštela za več kot milijon evrov. Poleg tega ni ločila med študentskim zastopnikom in zaposlenim v študentski organizaciji. Nepravilno naj bi navedla tudi plače zaposlenih v ŠOU v Ljubljani, ne da bi pri službi za odnose z javnostmi preverila, če so podatki točni. O tem je zapisala tudi neresničen in zavajajoč naslov članka.
Urednik ljubljanske redakcije Dela pa naj bi 1. člen kodeksa kršil, ker besedila ni objavil v zakonsko določenem roku in ker je zavlačeval z objavo popravka, čeprav so na ŠOU sprejeli tudi njegovo zahtevo po krajšanju besedila.
ŠOU v Ljubljani je predložila besedili popravkov, ki ju je Delo objavilo v zahtevani in dogovorjeni obliki.
Novinarka Nika Djordjevič je prepričana, da kršitve ni bilo. Priznava, da je v naslovu pozabila dati izraz »študent na položaju«, kot je poimenovala direktorja, ki tudi dejansko navzven zastopa interese organizacije in je hkrati tudi njen najvišji funkcionar, v narekovaje, za kar se je na dan objave predstavnici ŠOU tudi opravičila. Poleg tega je v članku jasno zapisala, da gre v primeru direktorja za zaposleno osebo. Problem navedbe povprečnih plač zaposlenih je nastal zaradi pravilnika o delavcih v ŠOU, ki odloča, da podatki o osebnih dohodkih posameznika niso javni, torej je do izračuna povprečne plače prišla tako, da je bilančno postavko za bruto plače zaposlenih preprosto delila s številom zaposlenih ter dvanajstimi meseci in tako prišla do podatka 2777 evrov oziroma slabih 3000 evrov na zaposlenega. Njej znani podatek, da direktor ŠOU v Ljubljani zasluži 5800 evrov bruto na mesec, je primerjala z javno znanimi podatki o zaslužkih ministrov in drugih javnih funkcionarjev in ugotovila, da so ti v nekaterih primerih nižji od plače direktorja ŠOU v Ljubljani. Opozarja, da so se na njen članek odzvali le iz ŠOU v Ljubljani, ne pa tudi predstavniki organizacije v Mariboru in na Primorskem, o katerih je tudi pisala v članku. V ŠOU v Ljubljani jih je posebej zanimalo, ali bo članek objavljen pred študentskimi volitvami.
Dejan Vodovnik v odgovoru NČR opozarja, da so službo za odnose z javnostmi ŠOU opozorili, da članek ne more biti objavljen zaradi prostorske stiske, s čimer so se strinjali, prav tako kot s predlogom, naj članek skrajšajo v delu, ki je vseboval diskvalifikacije avtorice in namigovanja.