Novinarsko častno razsodišče, skupni organ Društva novinarjev Slovenije in Sindikata novinarjev Slovenije (v nadaljevanju NČR), v sestavi Ranka Ivelja (predsednica), Gojko Bervar (podpredsednik) Jasna Tepina, Davorin Koron, Alma M. Sedlar in Nada Ravter (člani), je na seji 26. marca 2009 v primeru Srednja gradbena šola in gimnazija Maribor, zanjo ravnateljica Alenka Ambrož Jurgec proti voditelju in uredniku oddaje Trenja Urošu Slaku ugotovilo, da novinar ni kršil Kodeksa novinarjev Slovenije.
Primer: Srednja gradbena šola in gimnazija Maribor, zanjo ravnateljica Alenka Ambrož Jurgec, proti Urošu Slaku (POP TV)
Pritožnica meni, da je oddaja Trenja 20. novembra 2008 na temo »Ponoreli otroci« nekorektno povzela pretep deklet pred Srednjo gradbeno šolo Maribor, ravnateljico in učiteljski zbor pa zaznamovala kot ljudi, ki niso ukrepali, ampak dogajanje zgolj spremljali skozi okno. V resnici dogajanja, ki je trajalo le približno dve minuti, niso mogli preprečiti. Ko je na kraj pretepa prišel informator, je bil pretep že končan, šola pa je izvedla vse potrebne aktivnosti in zadevo še isti dan rešila. Opravili so pogovor z obema vpletenima, njunimi starši, poklicali so policijo, dijakinja, ki je začel pretep, se je drugi opravičila. Po nekaj dneh se je posnetek pretepa pojavil tudi na spletnih straneh, tako da je bila identiteta obeh dijakinj v celoti razkrita. Čeprav je šola o dogodku izčrpno obvestila javnost in takoj odgovorila na vsa vprašanja, so se v medijih pojavile izkrivljene informacije. O dogodku so razpravljali Svet zavoda, učiteljski zbor, dijaška skupnost in svet staršev. Odločili so se, da zaradi zaščite mladoletnih oseb in zaradi zlorabe informacij šola daje le še pisne informacije, kar so povedali tudi novinarki Trenj. Ugotovili so, da nihče od učiteljev ni opazoval pretepa skozi okna, dijak, ki je to izjavil, pa je sploh z druge šole. V oddaji, pravi pritožnica, je voditelj prezrl podatke, ki so mu jih posredovali pisno in dogodek predstavil samo z ene plati, zato je kršil 1., 2., 3., 7. in 11. člen kodeksa.
V dopolnitvi pritožbe je vodstvo šole navedlo tudi kršitev 20. člena, ker je novinarka kljub nasprotovanju vodstva prišla na šolo in arogantno zahtevala snemanje intervjuja od pomočnika ravnateljice in predsednika Sveta zavoda.
Uroš Slak na obtožbe ni odgovoril.