Razsodba NČR DNS in SNS
Novinarsko častno razsodišče, skupni organi DNS in SNS (v nadaljevanju NČR), v sestavi Vili Einspieler predsednik, Rajko Gerič (razsodnik – poročevalec), Nada Ravter, Filip Šemrl, Peter Jančič, Andrej Bartel, Neva Zajc (člani) je na seji 20. marca 2003 v primeru Iztok Šterbenc proti Viktorju Luskovcu (Nedelo) razsodilo, da je novinar prekršil 1. in 2. člen kodeksa novinarjev Slovenije, ni pa prekršil 7., 8., in 9. člena kodeksa.
Primer: Iztok ŠTERBENC proti Viktorju LUSKOVCU (Nedelo)
Iztok Šterbenc je na Novinarsko častno razsodišče naslovil pritožbo na članke Viktorja Luskovca v časopisu Nedelo, saj pravi, da so v njih objavljene laži in zavajajoče trditve. Pritožitelj pravi, da je novinar v treh prispevkih, objavljenih v Nedelu, in sicer prispevku z naslovom »Teorija zarote v golažu«, ki je bil objavljen 22. septembra 2002, odgovoru novinarja na odgovor Iztoka Šterbenca na prispevek »Teorija zarote v golažu«, objavljenem 6. oktobra 2002, in v popravku z naslovom »Nič več črna gradnja« kršil 1., 2., 7., 8. in 9. člen kodeksa novinarjev Slovenije.
Viktor Luskovec je po mnenju pritožitelja napačno zapisal, da je le-ta lastnik črne gradnje na Grbi, in s tem kršil 1. in 2. člen kodeksa. Pritožitelj trdi, da je novinarju izročil tudi dokumentacijo, s katero dokazuje, da to ni res. Šterbenc novinarju očita tudi kršitev 7. člena, saj meni, da je Luskovec članek napisal po naročilu zunanjega naročnika (nasprotnika gradnje). Pritožitelj še meni, da je Luskovec članke napisal tako, da ga je z njimi namerno žalil ter s tem kršil 9. člen kodeksa.
Luskovec se na poziv razsodišča, da odgovori na očitane mu kršitve kodeksa ni odzval pravočasno, ko pa je to vendarle storil, je NČR ugotovilo, da njegove trditve, da je bila vloga pritožitelja nepodpisana in oddana prepozno, ne držijo. NČR tudi ugotavlja, da njegov ugovor, da ni član Društva novinarjev Slovenije ali Sindikata novinarjev Slovenije ni ovira za razsojanje NČR.