Novinarsko častno razsodišče, skupni organ Društva novinarjev Slovenije in Sindikata novinarjev Slovenije (v nadaljevanju NČR), v sestavi Vili Einspieler (predsednik), Gojko Bervar (podpredsednik), Mojca Pašek, Špela Šipek in Davorin Koron (člani) je na seji 6. julija 2006 v primeru Ane Jud proti Direktu (odgovornemu uredniku Bojanu Požarju, uredniku črne kronike Toniju Periću in novinarju Borisu Cipotu), razsodilo, da sta novinar Boris Cipot in odgovorni urednik Bojan Požar kršila Kodeks novinarjev Slovenije.
Primer: Ana Jud proti Direktu (odgovornemu uredniku Bojanu Požarju, uredniku črne kronike Toniju Periću in novinarju Borisu Cipotu)
Pritožnica se je na Novinarsko častno razsodišče pritožila zaradi kršitve Kodeksa novinarjev Slovenija, ki naj bi ga Direkt prekršil v članku »Brat Ane Jud razkosal Nemca«, objavljenem v Direktu 4. 5.2006 na 7.strani.
Pritožnica novinarju Direkta Borisu Cipotu, uredniku črne kronike Direkta Toniju Periću in odgovornemu uredniku Direkta Bojanu Požarju očita kršitve 1., 2., 20. in 21. člena Kodeksa novinarjev Slovenija, češ, da niso preverjali informacij ne pri njej ne pri njenem bratu Viktorju Judu, prav tako pa niso poiskali odziva na svoje pisanje pri njej ali pri njenem bratu. Po mnenju pritožnice so pisali zlonamerno, senzacionalistično in tendenciozno, da bi pritožnico diskreditirali z zločinom, ki ga je pred leti zagrešil njen brat in bil zanj tudi pravnomočno obsojen na zaporno kazen. S pisanjem naj bi posegli v njeno in tudi v bratovo zasebnost, ker, kot je na javni obravnavi še pojasnila pritožnica, ne sebe ne brata nima za javni osebi.
Kljub temu, da pritožnica z bratovim zločinom nikakor ni povezana, je bil članek opremljen z njeno fotografijo z žaljivim pripisom o slabi prodaji njene knjige.
In še – kršili naj bi načelo predpostavke nedolžnosti – da nihče ni kriv dokler ni pravnomočno obsojen ter, da mora biti novinar pazljiv pri omembi imen storilcev, žrtev ter njihovih svojcev v poročilih o nesrečah in predkazenskem postopku.
V dodatku pritožnica očita še kršitev 8. člena in znova kršitev 20. člena Kodeksa novinarjev Slovenija, ki naj bi ga Direkt zagrešil v članku »Bi se dopisnik Direkta moral bati brata Ane Jud?«, obljavljenem v Direktu 6. 5.2006.
Pritožnica meni, da je tabloid Direkt v naslovu, podnaslovu in objavljeni fotografiji ponarejal vsebino. Prav tako pa naj bi ponovno vdrli v zasebnost pritožnice in jo povezali z dogodkom, s katerim nima nobene povezave, razen, da je sestra v članku omenjenega Viktorja Juda. Pritožnica Direktu očita senzacionalistično zlorabljanje njenega imena v naslovu, podnaslovu in objavo njenih fotografij, ki z vsebino članka nimajo nič skupnega.
Na poziv na javno obravnavo pred NČR se je odzval odgovorni urednik Direkta Bojan Požar. Pojasnil je, da je idejo za obnovo zgodbe o zločinu Viktorja Juda, sicer brata Ane Jud, dal njihov murskosoboški dopisnik Boris Cipot. Kot urednik je preverjanje informacij in zbiranje odzivov prepustil novinarju Borisu Cipotu. Vendar Cipot ni uspel dobiti mnenja ali odziva Viktorja Juda glede zapisanih hudih obtožb, da naj bi imel Jud že v preteklosti opravka z mamili in sumljivimi ljudmi.
Požar pojasnjuje, da so objavljene »govorice« rezultat raziskave, ki jo je njegov dopisnik Cipot opravil med Judovimi sošolci, znanci in sosedi in, ker niso bile potrjene, so jih v uredništvu dali v pogojnik. Niso pa jih povzeli po drugih medijih iz preteklosti, češ, da tega ti niso tako natančno spremljali.
Na vprašanje, ali so z objavo prvega članka škodili Viktorju Judu, Požar odgovarja, da so mu morda subjektivno škodili, da pa misli, da mu objektivno niso, saj gre za zapornika, ki je zagrešil umor in, da se bo javnost morala navaditi, da se o velikih zapornikih, ko pridejo domov, piše.
Naslove in podnaslove članka so oblikovali v redakciji.
Zgodba, da je brat Ane Jud pred leti zagrešil umor in bil zanj tudi pravnomočno obsojen, se jim je, je dejal Požar, zdela zanimiva prav zato, ker je bila v tistem času Judova po objavi svoje knjige ena od medijsko najbolj razvpitih oseb v državi. Nastopala naj bi skorajda v vseh medijih in se namerava še naprej ukvarjati z novinarstvom in pisateljevanjem, torej, je menil Požar, namerava biti in ostati prisotna v javnosti. Po Požarjevi oceni zato Direkt ni pisal o nejavni osebi. Zato so tudi objavili njeno fotografijo, ki so jo posneli na tiskovni konferneci ob predstavitvi njene knjige z besedilom o ceni njene knjige.
Ana Jud je očitala, da cene knjig niso preverili pri njej. Bojan Požar pa pojasnjuje, da je nižje cene knjig videl »na lastne oči« v Leclercu.