Novinarsko častno razsodišče, skupni organ Društva novinarjev Slovenije (v nadaljevanju NČR), v sestavi Vili Einspieler (predsednik), Peter Jančič, Ranka Ivelja, Mojca Pašek, Brigita Mohorič in Davorin Koron, je na seji 7. decembra 2006 v primeru Marja Zalokar-Hrovatin in Bojana Caf proti Damijani Žišt, novinarki Večera, presodilo, da je novinarka kršila Kodeksa novinarjev Slovenije.
Primer: Marja Zalokar-Hrovatin in Bojana Caf proti Damijani Žišt
Po mnenju pritožnic je novinarka v članku Zlorabljena otroštvo in mladost (Večer, 20.4.2006) kršila 20. in 22. člen kodeksa. 20. člen naj bi kršila, ker ni spoštovala pravice do zasebnosti posameznikov, ki jih omenja v članku. Po mnenju pritožnic je novinarka v članku sicer izpustila ime in priimek (ne zapiše niti začetnic), toda navedla je dovolj drugih okoliščin, da jih lahko sosedje in znanci prepoznajo (starost storilcev in žrtev, njihovo duševno stanje, kraji bivanja, sorodstvene in rejniške vezi, izobrazba, nagnjenost k alkoholizmu in nekatere druge okoliščine). Pritožnici menita, da javnost sodnih obravnav še ne pomeni tudi javnega interesa za poseganje v posameznikovo zasebnost. Objava podrobnosti o družinskih razmerah in obravnavanih dejanjih lahko zelo škodi kasnejšemu vključevanju žrtev, storilcev in drugih udeležencev teh dejanj v domače okolje; deležni so lahko neprimernega in žaljivega vedenja , pa tudi nadlegovanja. Novinarka se po mnenju pritožnic ni zavedala, da lahko z zbiranjem ter objavo informacij škodi posameznikom, ki niso vajeni medijske in javne pozornosti. 22. člen pa naj bi novinarka kršila, ker v članku ni izkazala obzirnosti pri poročanju ter prenašanju izjav o otrocih in mladoletnikih tistih, ki jih je doletela družinska tragedija, in osebah z motnjami v duševnem razvoju, saj „faktografsko popisuje podrobnosti njihovih družinskih razmer, duševnih stanj in dejanj, ki so jih storili ali so bila storjena nad njimi“. Otroci in mladoletniki z motnjami v duševnem razvoju in drugi udeleženci v družinskih tragedijah se po mnenju pritožnic ne smejo počutiti prizadeti, ko preberejo članek o sodni obravnavi spolne zlorabe ali drugega kaznivega dejanja nad seboj v dnevnem časopisju. Takšni članki pomenijo pravzaprav ponovno zlorabo zlorabljenih otrok in drugih žrtev. Pritožnici sta pritožbi priložili še več drugih člankov Damijane Žišt, v katerih naj bi prav tako kršila navedena člena. Menita tudi, da ta dva člena kršijo tudi drugi novinarji, ko obravnavajo sodne postopke, ovadbe ali samo sume v zvezi s kaznivimi dejanji nad otroki in mladoletniki ter spolnimi zlorabami odraslih.
Damijana Žišt je v svojem odgovoru očitane kršitve zavrnila. Med drugim je zapisala, da ni razkrila niti imen niti kraja bivanja. Starost obtoženca in oškodovanje ter družinsko razmerje je navedla, ker je to element kaznivega dejanja, ki je predmet kazenske obravnave in sodbe. Zatrjuje, da v svojih člankih mnoge podrobnosti zaradi pietete do žrtve izpusti. Zapisala je tudi, da je razglasitev sodbe javna (k njej sodi tudi ustna obrazložitev sodbe), kar pomeni, da novinarji na sodišču izvedo podatke z vsemi umazanimi podrobnostmi o obdolžencu in o žrtvi. Po mnenju novinarke je pomembno, da mediji poročajo o tovrstnih sodbah, saj s tem vplivajo na to, da je več prijav žrtev spolnega nasilja, več procesov in več sodb.