Novinarsko častno razsodičče, skupni organ Društva novinarjev Slovenije in sindikata novinarjev Slovenije (v nadaljevanju NČR), v sestavi Vili Einspieler (predsednik), Gojko Bervar (podpredsednik), Ranka Ivelja, Brigita Mohorič, Jože Možina, Špela Šipek, Nada Ravter in Peter Jančič (člani) je na seji 12. januarja 2006 v primeru Darko Njavro proti novinarju in uredniku Dnevnika Toniju Periču, ki je med postopkom prevzel funkcijo urednika na novem tedniku Direkt, razsodilo, da sta uredništvo Dnevnika in novinar kršila Kodeks novinarjev Slovenije.
Primer: Darko Njavro proti Toniju Periču (Dnevnik)
Darko Njavro je v pritožbi na NČR očital novinarju in uredniku Dnevnika Toniju Periču, da je v članku z naslovom Občutljivi podatki bežijo iz policijskih vrst, ki je bil objavljen 15. 7. 2005, kršil 1., 2., 3., 7., 11., 12. in 21. člen Kodeksa novinarjev Slovenije. Po mnenju pritožnika je novinar kršil 1. člen, ker ni preveril navedb svojega vira, kdo naj bi o zadevi Socius obveščal medije in ker ni priznal in popravil svoje napake. Kot navaja Njavro, novinar tudi ni objavil tega, da je pritožnik zanikal vpletenost v zadevo Socius. Kršitev 2. člena mu očita zato, ker je v članku z gotovostjo trdil, da je notranji minister Dragutin Mate odredil izredni nadzor na Policijski upravi Ljubljana, ker naj bi pritožnik le nekaj ur po tem, ko je novi direktor policije Jože Romšek prejel Dnevnikovo vprašanje o poteku preiskave v primeru Socius, zanj že vedel. Perič naj bi kršil 7. člen, ker je zamolčal informacijo, da so Njavru to, da ga bo imenoval v članku, povedali njegovi novinarski kolega, čeprav mu je podatek posredoval v telefonskem pogovoru. Pritožnik še očita novinarju, da je kršil 12. člen, ker ni razkril, da je bil v preteklosti vpleten v dogodke, ki so bili povezani z njim. Na koncu mu očita tudi kršitev 21. člena, ker ga je posredno obtožil, da je medijem posredoval policijske informacije v zadevi Socius, čeprav tega ni nihče dokazal.
Toni Perič je v odgovoru na pritožbo poudaril, da se je članek o tem, kako odtekajo policijske informacije, po zaslugi Njavra, spisal sam, čeprav o povsem drugi temi. Kot je pojasnil, je pred pripravo članka uradno prosil za odgovor vodstvo policije, pritožnik pa je za Dnevnikovo vprašanje vedel že naslednji dan. Po njegovem gre pri očitku, da ni upošteval mnenja prizadetih, za sprenevedanje. Perič je tudi poudaril, da je Njavrova trditev, da je od njegovih kolegov izvedel, da pripravlja prispevek, v katerem ga bo imenoval, največja laž, ker tega ni vedel niti njegov odgovorni urednik. Vsi drugi očitki in navedbe pritožnika so za Periča brez prave podlage.
NČR je 8. decembra 2005 v primeru Darko Njavro proti Toniju Periču sklicalo javno obravnavo, ki so se je udeležili pritožnik s pooblaščenim odvetnikom Blažem Košorokom in novinar. Na njej je Njavro dodatno pojasnil, da je zahteval demanti objavljenega članka, vendar ga Dnevnik ni objavil, kakor tudi ne nadaljnega prispevka. Periču je še očital, da ga ni poklical ali mu poslal pisna vprašanja, da bi poskušal pridobiti njegov odziv, čeprav je o njem pisal brez preverjenja že v preteklosti. Za pritožnika je ključno, da Perič v članku ni navedel, da je domnevno vpletenost v odtekanje policijskih informacij zanikal.
Perič je znova poudaril, da se je Njavro v članek pripeljal sam, je pa v članku res napačno zapisal, da je Njavro njegovega kolega Tomaža Bukovca klical, čeprav mu je dejansko poslal SMS. Izpovedal je tudi, da članek ne govori o tem, da Njavro razkriva policijske podatke, temveč o tem, da je izvedel prej kot njegov odgovorni urednik, da zbira podatke o zadevi Socius. V tej zvezi je pritožnika tudi opozoril, da je v demantiju zapisal, da je izvedel od novinarjev Dnevnika, da pripravlja prispevek, kar ni res. Kot je še opozoril, je poslal dopis na pristojno ministrstvo prav zato, da mu potrdi ali zanika govorice.
Na javni obravnavi se je pokazalo, da je lahko Njavro na podlagi izmenjave SMS sporočil z Bukovcem le predvideval, da Perič piše o njemu. Zato je dopustil tudi možnost, da ga je narobe razumel in da je šlo za nesporazum. Perič je izpovedal, da sta mu kriminalista, ki sta ga povabila na kavo v Kapitelj, zaupala, da preiskava intenzivno poteka, Njavro pa ga je opozoril, da je bil na pogovoru po objavi članka. Pritožnik je pojasnil, da je klical Bukovca zato, ker je znana oseba okoli trosila neresnice. Šlo naj bi za Marka Pogorevca. Perič je izpovedal, da ni avtor povzetka na prvi strani in da ne ve, kakšen bi bil članek, če ga ne bi poklical Njavro. Ko je ugotovil, da Njavro ve, da pripravlja prispevek o zadevi, ga Socius ni več zanimal. Zato se tudi ne spominja več, kaj sta se s pritožnikom pogovarjala na to temo, prepričan pa je le o tem, da je vprašanje, ki ga je naslovil na generalnega direktorja policije, prišlo na uho Njavru. Čeprav je pritožnik poudaril, da želi izkoristiti le pravico do popravka, Perič ni bil pripravljen na poravnavo, ker ni imel in nima nobenega vpliva na odgovornega urednika Dnevnika.